Siła decyzji

Czy chciałbyś nauczyć się żyć bez substancji?

Czy chciałbyś zrozumieć nad czym polega Twój problem?

Być może nie jesteś gotowy na podjęcie tych zmian. A kto jest gotowy na robotę do wykonania, zwłaszcza tę nad sobą, głęboką? Nie wiem czy taka pełna gotowość może pojawić się w ogóle, możesz mieć decyzję do postawienia pierwszego kroku, przed którym i po którym, WAHASZ SIĘ, ciągle się wahasz, rozważasz… To lęk przed zmianą, u osób uzależnionych jest dodatkowe wyzwanie, czyli towarzysząca, zachodząca mózg mgła o roli ochrony uzależnienia i nałogowych zachowań, aby ich nie przerywać=abyś dalej pił, ćpał i „tańczył/igrał z życiem”.

Niełatwo przez to przebrnąć, ale warto się z tym mierzyć i trzymać tor swojej drogi ku trzeźwości.

Chciałabym Ci pokazać łatwe rozwiązanie. Wszyscy go szukają – jedni w substytutach (innych nałogach), inni szukają leków, które pozwalają wyhamować głody, jeszcze inni próbują kilku dróg, zanim poddadzą się w końcu uznają, że nie mają innego wyjścia, niż prawdziwie zaangażować się w terapię i dzięki temu nauczyć się żyć z tą chorobą. To już kumpel na całe życie, mimo że jest toksyczny, destrukcyjny i nieraz chciałoby się zatrzasnąć mu drzwi przed nosem, a jednak go wpuszczamy ponownie do naszego życia.

Na standardowej terapii uczysz się pracy z objawami i rozumienia choroby. Programy terapeutyczne są tak różne, jak podejścia terapeutów do prowadzenia w terapii. Jednak większość placówek NFZ skupia się na objawach, zamiast przyczynach i na trzeźwieniu (np. pracy na mechanizmach uzależnienia). Każde rozwiązanie może być dla Ciebie dobre, tak naprawdę, jeśli zaangażujesz się w nie na 100%. Leczenie może być tak wielowymiarowe, jak powstanie tej choroby.

Więcej uwagi poświęcam przyczynom uzależnienia, a nie jego objawom. Co nie oznacza, że objawami się prawie nie zajmuję. Raczej dopasowuję styl pracy do sytuacji Klienta. Korzystam z różnych metod – terapii poznawczo-behawioralnej, terapii schematów, pracy z podświadomością, arterapii, technik wizualizacji i mindfulness, a także dialogu motywującego. Staram się integrować wiele podejść do pracy z człowiekiem – humanistyczne, psychodynamiczne, systemowe, poznawczo-behawioralne. Szukam ciągle metod, które pozwolą Wam na wyzdrowienie, choć poziomu biologii nie da się już oszukać, jeśli wiele lat regularnie używałeś – tam już zawsze pozostanie ślad tych doświadczeń.

Dzięki temu zwiększasz szanse na swoje prawdziwe trzeźwienie.

wierzymy, że podejście holistyczne jest najskuteczniejszą drogą do zdrowia

plan zdrowienia wg książki o nałogach xero, w co

krople bacha

masaz marek flis

akupunktura

hipnoza

witaminy stabilzujace nastroj od billa z aa